Cyfrowe systemy domofonowe
proponowane przez nas:

Comelit

Farfisa

Urmet

Fermax

Proel

Laskomex

Zalety systemów cyfrowych Comelit


Do 240 użytkowników i tylko 2 kable

Odległość nawet do 600 m

Nieskończona ilość rozwiązań

System cyfrowy Farfisa DF6000


System DF6000

System cyfrowy DF6000 audio lub video 2-przewodowy Bus charakteryzuje się:

  • Małą ilością przewodów niezależnie od ilości użytkowników
  • Łatwą instalacją
  • Dystansem do 200 metrow
  • do 250 słuchawek i do 110 videomonitorów
  • Do 6 wejść głównych i 8 wejść dodatkowych
  • Dobrym stosunkiem ceny do jakości

Videounifon Farfisa Echo

Proel


System MASTER/SLAVE

do zastosowania tam gdzie występuje np.: kilka bloków mieszkalnych mających po kilka klatek schodowych w każdym bloku razem ogrodzone ze wspólną furtką wejściową na teren osiedla. System będzie wówczas umożliwiał prowadzenie rozmowy pomiędzy wybranym aparatem, a dowolną klawiaturą:

  • centrali MASTER, jeśli ktoś dzwoni spoza terenu osiedla
  • centrali SLAVE, jeśli ktoś jest już na konkretnej klatce schodowej

System ŁĄCZNOŚĆ ZWROTNA

ma zastosowanie najczęściej w budynkach o zdecydowanie podwyższonym standardzie, w których zatrudniona jest osoba na etacie portiera lub funkcjonuje ochrona. W systemie tym można wywołać portiera (ochronę) z aparatu w lokalu, przy czym:

  • portier (ochrona) może być dostępny poprzez centralę (w przypadku, gdy system nie pracuje jako typowy domofon, tzn. klawiatura nie jest instalowana na zewnątrz budynku, dostępna dla gości)
  • portier (ochrona) może być dostępna poprzez centralę MASTER (w przypadku gdy jest stosowany system MASTER-SLAVE)
  • stosowany jest wydzielony aparat dla łączności z portierem (ochroną) w systemach pojedynczych, pracujących jako standardowy domofon

Połączenia w systemie CD1803 z wydzielonym aparatem, do którego kierowane są wywołania z lokali.

Domofony cyfrowe

Bardzo szybki rozwój elektroniki zaznacza swój wpływ i na systemach domofonowych. Klasyczne systemy domofonowe i wideodomofonowe odchodzą powoli w przeszłość. Zaawansowana technika cyfrowa znajduje coraz szersze zastosowanie w systemach domofonowych. Klasyczne panele bramofonowe z wieloma przyciskami są zastępowane klawiaturami cyfrowymi , zamiast wybierania numeru na klawiaturze można po prostu wybrać nazwisko z elektronicznego spisu adresowego. A system domofonowy może współpracować z centralką telefoniczną, systemem alarmowym, kontrolą dostępu, zapewniać łączność z portierem i wiele innych funkcji.

Domofony cyfrowe są urządzeniami dedykowanymi do instalacji wielorodzinnych, osiedli mieszkaniowych oraz modernizacji instalacji domofonowych.

Podstawową zaletą instalacji realizowanej w oparciu o urządzenia cyfrowe jest prostota okablowania (2 żyły) oraz funkcja zamka szyfrowego dla każdego z abonentów.

videodomofony Fermax
Dużo mniej kabli i 50% szybsza instalacja

Standardowo kaseta rozmówna wyposażona jest w klawiaturę cyfrową z funkcją zamka szyfrowego oraz wyświetlacz. Opcją jest elektroniczny spis lokatorów i łączność zwrotna lub interkomowa.

Zastosowanie techniki mikroprocesorowej daje możliwość programowania wielu parametrów takich jak czas dzwonienia, czas oczekiwania na podniesienie słuchawki, czas działania elektrozaczepu lub zmianę kodu wejściowego.

Urządzenie abonenckie może być unifonem słuchawkowym lub głośnomówiącym.

W wykonaniu cyfrowym również są wykonywane instalacje wideodomofonowe czarnobiałe lub kolorowe z możliwością zastosowania w systemie monitorów lub samych unifonów.

Przy systemach cyfrowych możliwa jest obsługa złożonych systemów składających się z kilku lub kilkunastu klatek schodowych posiadających własne moduły wywołania. Moduły wywołania pracują w trybie automatycznego przełączania. Możliwa jest hierarchiczna struktura systemu wywołań. Pierwsza klawiatura jest umieszczana przy bramie wjazdowej, następne przy wejściach na klatki schodowe. Prowadzenie rozmowy z modułu umieszczonego przy bramie wjazdowej z mieszkaniem na jednej z klatek nie wyklucza możliwości prowadzenia rozmów w obrębie innych klatek schodowych.

Użycie klawiatury do realizowania wywołań gwarantuje rozmówcy pełną prywatność. W każdym przypadku może być dostępny elektroniczny spis adresowy tych osób, które chcą pokazać swoje nazwiska. Po wybraniu specjalnego kodu liczbowego na klawiaturze modułu wywołania może być aktywowana jedna lub więcej usług specjalnych, takich jak zapalanie oświetlenia klatki schodowej, uaktywnienie jednego lub więcej zamków elektrycznych, otwarcie zdalnie sterowanej bramy, itd. Niektóre systemy mogą współpracować z klasycznymi bramofonami przyciskowymi. Ważną cechą systemów cyfrowych jest dyskrecja rozmowy. Słyszalność możliwa jest jedynie z wywołanym aparatem. Czas trwania rozmowy jest nieograniczony i programowalny na dowolną wartość. System może być tak skonfigurowany, aby jedynie wywołany użytkownik był uprawniony do otwarcia drzwi.

Systemy umożliwiają integrację różnych urządzeń, połączonych ze sobą za pomocą magistrali danych (skrętka UTP)

Zintegrowane systemy zabezpieczenia charakteryzują się:
- możliwością rozbudowy systemu w przyszłości.
- zastosowanie zasilania rezerwowego będącego w stanie zapewnić ciągłe działanie systemu w przypadku zaniku napięcia zasilającego
- wykrywanie przerwy lub zwarcia w magistrali danych przy pomocy cyklicznego sprawdzania połączenia pomiędzy centralką i różnymi urządzeniami systemu. Możliwość automatycznego odłączania fragmentów instalacji w przypadku nieprawidłowego funkcjonowania linii danych (na przykład w przypadku zwarcia tej linii). Po usunięciu awarii system automatycznie przywraca odłączony wcześniej fragment instalacji.
- możliwość przekazywania alarmów technicznych (np. detektory gazu) lub alarmów pochodzących z systemów ochrony przeciwpożarowej oraz antywłamaniowej do centralki portierskiej
- sygnalizacja otwarcia drzwi

 

Systemy cyfrowe Comelit


W systemie Simplebus2 panele zewnętrzne występują w wersji cyfrowej z elektronicznym spisem nazwisk oraz indywidualnymi przyciskami wywołania. Można zastosować panele wejściowe z serii Powercom lub wandaloodporne Wandalcom. Ramki zewnętrzne paneli dostępne sa w różnych kolorach.

Dodatkowe zalety

od audio do wideo tylko przez kilka zmian

Istniejący system domofonowy można łatwo przekształcić w system wideodomofonowy bez potrzeby wymiany instalacji. Po prostu dodaj moduł kamery do panela zewnętrznego i zamontuj wideomonitory. Możliwe są systemy mieszane z unifonami i wideomonitorami w tej samej instalacji.

programowanie mikroprzełącznikami

W kilka sekund jedna osoba może zaprogramować unifon, monitor i panel zewnętrzny poprzez proste ustawienie przełączników zgodnie ze specjalnymi tabelami programowania.

szeroka gama paneli zewnętrznych

Dostępne są różne rodzaje paneli zewnętrznych Comelit: modułowy panel Powercom z charakterystycznymi niebieskimi diodami LED oraz technologią gniazd i złącz, wytrzymały panel Vandalsom, elegancka seria Firenze, prosty AV/4 - ale to nie wszystko. W systemie Simplebus 2 można wykorzystać istniejące panele dodając odpowiedni adapter.

mikser z czterema wyjściami

Simplebus 2 posiada mikser - moduł wzmacniacza i zasilania wideo z 4 wyjściami, co pozwala na proste projektowanie nawet tak skomplikowanych instalacji jak kilka bloków mieszkalnych z kilkoma klatkami schodowymi.

 

Systemy cyfrowe Farfisa

Oferta systemów cyfrowych firmy Farfisa obejmuje kilka rozwiązań, które skutecznie potrafią zaspokoić przeróżne wymagania tworzonych ukladów domofonowych i wideodomofonowych.

System DUO

System DUO - nowa, zaawansowana technologia rozbudowana o wiele przydatnych funkcji, np. łączność wewnętrzna pomiędzy wideomonitorami i suchawkami, uruchamianie dodatkowych funkcji z wideomonitora lub sluchawki, możliwość zaprogramowania podgladu i zadzwonienia do dowolnej kasety zewnętrznej, oparty o 2-żylową instalację bez konieczności zachowania polaryzacji. System DUO pozwala na budowę instalacji do 200 użytkowników z układem wejść głównych i dodatkowych.


System FN4000

Cyfrowy system domofonowy i wideodomofonowy FN4000 jest rozwiązaniem opartym na istniejących urządzeniach analogowych i cyfrowego oprogramowania, tworząc spójny i elastyczny system pozwalający na budowę najbardziej zlożonych instalacji. System FN4000 jest alternatywą dla tradycyjnych analogowych systemów, posiadającą w stosunku do nich wiele zalet:

  • 5 przewodowa instalacja dla systemów domofonowych i 5 przewodowa(plus koncentryk lub skrętka-w przypadku monitorów Studio) dla systemów wideodomofonowych niezależnie od ilości użytkowników (potencjalnie do 900 użytkowników)
  • prywatność rozmowy jak i funkcji audio-wideo
  • bardzo proste okablowanie, niezależnie od ilości kast zewnętrznych jak i ilości użytkowników wewnętrznych oraz latwy montaż i diagnostyka instalacji
  • kasety zewnętrzne z wybieraniem cyfrowym, elektronicznym spisem nazwisk, kodowym otwieraniem elektrozaczepu lub tradycyjne z przyciskami (poprzez zastosowanie modulów dekodujących)
  • opcjonalny modul portiera pracujący w trybie dziennym lub nocnym, dodatkowo realizujący polaczenia wewnętrzne pomiędzy lokatorami.

 

Systemy cyfrowe Proel

Główną cechą jego jest sensorowa klawiatura numeryczna, mała gabarytowo, działająca na zasadzie podczerwieni, eliminująca mechaniczne elementy przełączające używane w innych systemach, bez jakichkolwiek elementów mechanicznych jak przyciski czy styki. Uzyskano w ten sposób odporność na najczęściej występujące rodzaje uszkodzeń takich jak np. korozja styków, niszczenie przycisków lub ich zablokowanie. Klawiatura posiada duży wyświetlacz cyfrowy, pozwalający na kontrolę wprowadzanego numeru, oraz sterowanie podłączonych aparatów poprzez pojedynczą dwużyłową linię.

Centrala CD-1803 sterowana jest przez mikroprocesor (mikrokomputer) dzięki czemu możliwe jest wiele dodatkowych funkcji i zastosowań, które są nieosiągalne w innych systemach. System ten charakteryzuje się możliwością wejścia do budynku bez użycia klucza za pomocą indywidualnego kodu dostępu (odrębnego dla każdego lokalu). Kod ten może być w każdej chwili zmieniony a jego użycie jest potwierdzane krótkim sygnałem w unifonie.

Rozbudowane programy kontrolne zapewniają bezawaryjną pracę systemu oraz sygnalizację usterek. Funkcję programowania centrali pozwalają na łatwe dostosowanie systemu do określonych wymagań inwestora, np. ilość obsługiwanych aparatów, czasy charakterystyczne (działania rygla, dzwonienia, rozmowy). Dostęp do nich chroniony jest kodem instalatora zabezpieczającym system przed ich zmianą.

System BIURO

Ma zastosowanie w budynkach gdzie oprócz lokali mieszkalnych jest biuro firmy. W systemie BIURO realizowana jest funkcja automatycznego otwierania drzwi wejściowych, gdy dzwoni się do odłożonego aparatu. Wybranie innego numeru lokalu nie powoduje automatycznego odblokowania rygla. Numer aparatu, który znajduje się w biurze należy zaprogramować w centrali CD1803 BIURO korzystając z odpowiedniej procedury instalacyjnej. Funkcja BIURA jest realizowana tylko wtedy, gdy słuchawka jest zdjęta z wieszaka (w godzinach urzędowania biura). Po odwieszeniu słuchawki system domofonowy działa normalnie, tzn. dzwonienie do biura poza godzinami pracy powoduje wywołanie aparatu i tryb standardowy pracy, w którym odblokowanie rygla jest możliwe tylko po przyciśnięciu przycisku w aparacie.

CD1803 jest centralą sterującą domofonem cyfrowym, posiadającą następujące cechy:

  • pojemność 255 numerów,
  • czterocyfrowy zamek szyfrowy inny dla każdego lokalu
  • potwierdzenie użycia kodu sygnałem dźwiękowym w mieszkaniu,
  • możliwością zmiany kodu w trakcie eksploatacji bezpośrednio przez lokatora,
  • pakiet programów instalacyjnych oraz testujących,
  • sterowanie podłączonych aparatów poprzez pojedynczą dwużyłową linię,
  • możliwość programowej eliminacji aparatów z systemu,
  • sterownie rygla elektromagnetycznego przebiegiem zmiennym,
  • opcja awaryjnego zasilania.