Zastosowanie nowocześniejszych, bardziej niezawodnych i funkcjonalnych urządzeń obniża koszty poprzez wykorzystanie sprawnych urządzeń lub materiałów z poprzedniej instalacji

Instalacje i modernizacje

Budując nowe osiedla już na etapie projektu warto pomyśleć o bezpieczeństwie mieszkańców i ochronie przed aktami wandalizmu, oraz innymi czynami zabronionymi. Niewątpliwie najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie mieszkania jest lokalizacja i cena. Nawet bardzo atrakcyjna cenowo propozycja nie zostanie wybrana przez potencjalnego klienta w niezbyt bezpiecznej dzielnicy. Budowanie bezpiecznych osiedli jest jak najbardziej ekonomicznie uzasadnione. Tylko nieliczne nowo budowane osiedla, spełniają zasady bezpiecznej i przyjaznej zabudowy.

W ramach współpracy i oferty pomożemy dobrać urządzenia odpowiednie dla Państwa wymagań i możliwości finansowych oraz zaplanować sposób położenia instalacji kablowej bądź idąc dalej zaproponować nowoczesne i niedrogie rozwiązania bezprzewodowe. Łącząc doświadczenie w dziedzinie instalacji i konserwacji systemów jesteśmy gotowi do stałej współpracy. Dzięki dużej wszechstronności potrafimy zrealizować duże projekty i zapewnić kompleksową obsługę od projektowania i doradztwa, poprzez dostawę i montaż urządzeń, uruchamianie, testowanie i serwis. Wykonując duże instalacje wspieramy się współpracą techniczną z wieloma partnerami i producentami systemów. Wysoka jakość stosowanych urządzeń i odpowiednia ich konfiguracja przekłada się na skuteczność działania zainstalowanych systemów. Przy wyborze systemów kierujemy się : możliwościami przyszłej rozbudowy, kompatybilnością z innymi urządzeniami, estetycznym wzornictwem oraz łatwością obsługi zarówno użytkowników jak i obsługi technicznej. Postęp w technologiach urządzeń otwiera coraz większe możliwości zwiększania oferty dla naszych klientów wybiegając daleko w przyszłość. Efektywne rozwiązania systemów bezpieczeństwa w nowoczesnych budynkach wymagają zastosowania nowoczesnych technologii. Budynki muszą być dostosowane do coraz wyższych wymagań ich użytkowników. Systemy muszą zapewniać coraz wyższe bezpieczeństwo i wygodę użytkowania i powinny być tak zaprojektowane, by dawały możliwości przyszłej rozbudowy bez ponoszenia strat finansowych.

Nasza koncepcja usług bazuje na głębokim partnerstwie, precyzyjnie oceniamy potrzeby klienta, doradzamy w wyborze rozwiązania systemowego i jego elementów.


Po podjęciu decyzji o instalacji należy dokonać wyboru rodzaju i ilości systemów zabezpieczających.

W tym celu należy ustalić, jakie powinien spełniać funkcje aby zaspokajał obecne i przyszłe potrzeby użytkownika. Należy przy tym wziąć pod uwagę następujące elementy:

 • rodzaj obiektu (dom jedno czy wielorodzinny, blok mieszkalny, obiekt handlowy, biurowy czy produkcyjny)
 • usytuowanie przestrzenne
 • architekturę
 • funkcjonalność
 • potrzeby
 • inne zabezpieczenia(ogrodzenie, ochrona fizyczna)
 • możliwości finansowe

Dopiero po określeniu tych warunków można dobierać odpowiednie urządzenia i systemy zabezpieczeń

Do każdej instalacji wykonujemy przejrzystą dokumentację techniczną która pozwoli: łatwiej usuwać ewentualne awarie, oraz przekazać system pod opiekę innego właściciela, administratora lub innego wykonawcy. Wykonanie dodatkowej dokumentacji fotograficznej (zdjęciowej) okablowania uchroni przed uszkodzeniem np. przewierceniem i jest pomocne w lokalizacji uszkodzeń.

Okablowanie wykonujemy zawsze z użyciem materiałów chroniących przed dewastacją i innymi czynnikami mogącymi powodować uszkodzenia . Stosujemy kable i przewody tylko renomowanych producentów.

Doświadczenie w instalacji poszczególnych systemów pozwala nam polecić montaż systemów zintegrowanych. Integracja systemów może przynieść wymierne korzyści w postaci dużych oszczędności, ułatwia korzystanie z szerokiej gamy urządzeń.

Integracja może dotyczyć systemów:

 • domofonowych
 • automatyki
 • oświetlenia
 • kontroli dostępu
 • sygnalizacji włamania i napadu
 • telewizji dozorowej

Korzyści inwestora z zamontowania zintegrowanych systemów zabezpieczeń mienia:

 • podwyższony standard obiektu
 • usprawnienie pracy Ochronie i zmniejszenie ilości zatrudnionych osób
 • możliwość uzyskania refundacji kosztów, zniżek składek ubezpieczeniowych - posiadamy umowy Partnerskie z Brokerami ubezpieczeniowymi
 • zmniejszenie stopnia ryzyka poniesienia strat materialnych z powodów włamań lub dewastacji
 • łatwiejsza obsługa
 • sprawniej działający serwis - administrator może zgłaszać wszystkie uwagi dotyczące systemu do jednej firmy

Zapewniamy bieżące wsparcie techniczne w tym: prezentacje , szkolenia, analizy, projekty i konsultacje wszelkie materiały marketingowe, techniczne i handlowe, przygotowanie systemów demonstracyjnych w mieszkaniach pokazowych.

Modernizacja

Propozycje modernizacji systemów domofonowych

1. Wymiana unifonów w lokalach. Przy wymianach starych aparatów należy zamontować dodatkowo generator wywołania ponieważ obecnie produkowane nowoczesne aparaty sygnał przywołania generują przez wkładkę słuchawkową, a nie przy pomocy „ brzęczyka ”

2. Kompleksowa wymiana urządzeń w konserwowanej instalacji

małej


a. na klasyczne kasety rozmowne z wieloma przyciskami , wzmacniacze analogowe 5+1 lub 3+1, unifony analogowe

b. do 10 lokali ( abonentów) na nowoczesny system analogowy z zamkiem szyfrowym wyposażony od 1 do 10 przycisków przyzywowych dekodowanych cyfrowo.(minimalizowanie ilości kabli do 7 żył ) oraz posiadający możliwość podłączenia klasycznych unifonów analogowych 3+1.

c. na system analogowo-cyfrowy przeznaczony dla obiektów do 24 lokali wyposażony w wyświetlacz 4 segmentowy, wandaloodporna klawiaturę ,posiadający możliwość wejścia do obiektu przy pomocy zamka szyfrowego indywidualnym kodem szyfrowym, minimalizującym ilość kabli połączeniowych do 10 oraz posiadający możliwość podłączenia klasycznych unifonów analogowych 3+1.

dużej


Na dużych obiektach proponujemy w ramach istniejącej już sieci , nie zakładanie klasycznych kaset przyzywowych powielających dotychczasowe możliwości , tylko montaż domofonów cyfrowych pozwalających na pełne wykorzystanie dotychczasowej instalacji oraz przy niższej cenie końcowej umożliwiających korzystanie z dodatkowych funkcji np. zamek szyfrowy, podgląd video czy interkom.

a. system analogowo-cyfrowy przeznaczony dla obiektów do 240 lokali wyposażony we wzmocnioną
klawiaturę ,posiadający możliwość wejścia do obiektu przy pomocy zamka szyfrowego lub (przy zastosowaniu czytnika) kart i breloków zbliżeniowych, minimalizującym ilość kabli połączeniowych do 10 oraz posiadający możliwość podłączenia klasycznych unifonów w wersji 3+1, generującym komunikaty głosowe

b. system cyfrowy posiadający możliwość podłączenia do 250 lokali łączonych równolegle jedną parą przewodów charakteryzujący się dużą niezawodnością , prostotą obsługi i posiadający możliwość wejścia do obiektu przy pomocy indywidualnego kodu cyfrowego. System ten wymaga stosowania specjalnych unifonów wyposażonych w dekoder.